O NAS

Truskawkowe Pola to projekt z historią dłuższą niż sama Fundacja. To ziemia położona w północnej Wielkopolsce, miejsce w którym troska o środowisko jest podstawą wszelkich działań. Ale Truskawkowe Pola to przede wszystkim ludzie. Ludzie, którzy w większości nie znali się wcześniej a których połączyła permakultura, chęć zmiany życia, budowania swojego świata w zgodzie z naturą.

Fundacja

Truskawkowe Pola

Fundacja Truskawkowe Pola, założona w 2021 roku w Dębe pod Czarnkowem jest inicjatywą grupy ludzi, dla których ekologia, permakultura i tworzenie społeczności stało się celem ich życia.

Główną misją Fundacji jest wspieranie rozwoju ekowioski Truskawkowe Pola jako miejsca zamieszkania dla kilku - kilkunastu rodzin, które praktykują permakulturę w zgodzie z jej zasadami etycznymi - troską o ludzi, naturę i sprawiedliwy podział.

Działania Fundacji skupiają się wokół regeneracji ziemi, tworzenia samowystarczalnych systemów i minimalizacji negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Koncepcje te wdrażane są w życie, sprawdzane w praktyce. Pozwala to dzielić się doświadczeniem z innymi w ramach prowadzonych warsztatów i innych form edukacji.

TRUSKAWKOWY

Nasz Zespół

Zespół Fundacji i Osady tworzą ludzie pełni pasji, głęboko wierzący w to co robią. Kierujący się troską o ludzi, Ziemię i sprawiedliwy podział.

Ludzie o różnych, uzupełniających się kompetencjach. Projektanci permakulturowi, ogrodnicy, specjaliści od zwierząt, drzew czy budownictwa naturalnego. Razem działają dla rzecz rozwoju ekowioski, także jako miejsca pokazowego skąd inni mogą czerpać wiedzę.

Jest to także elastyczny zespół do “zadań specjalnych”, który potrafi kompleksowo wykonać każdy z etapów tworzenia permakulturowego siedliska czy ogrodu. Od konsultacji, projektu po realizację nasadzeń czy budowę domu.

© 2024 Fundacja Truskawkowe Pola