Projekty permakulturowe

Projekty permakulturowe

Rozważasz zakup działki? Starego siedliska? Budowę nowego domu?

A może masz już ziemię czy albo gospodarstwo i zastanawiasz się co dalej? Jak się do tego zabrać, aby nie popełnić na początku dużych, często nieodwracalnych błędów?

Albo działasz już jakiś czas, ale więcej w tym walki niż radości z efektów?

Odpowiedzią na te wyzwania jest projekt permakulturowy.

Permakultura to nie grządki. Permakultura to system projektowania optymalnych układów, opartych na trzech zasadach etycznych - troska o Ziemię, troska o Ludzi, sprawiedliwy podział.

Wykorzystuje zasady naturalnych ekosystemów w celu tworzenia zrównoważonych, produktywnych i harmonijnych środowisk dla ludzi, roślin i zwierząt.

Na początek

Rozmowa i obserwacja

Zaczynamy od rozmowy. Zebrania informacji od klienta, jakie ma potrzeby, ale tez mozliwosci i ograniczenia. Dalej patrzymy w mapy i bazy danych. I przechodzimy do obserwacji - zawsze na miejscu.

Najważniejsza

Koncepcja

Z tego rodzi sie projekt koncepcyjny, zawierajacy m.in. analize otoczenia (sektory) i propozycje rozmieszczenia elementów (strefy). Wspólnie z klientem dokonujemy ewentualnych korekt optymalizujac rozwiazania do potrzeb.

DOPRACOWANY

Projekt

Finalnie powstaje projekt szczegółowy, gdzie poza opisem funkcji mamy już dokładnie opisane prace ziemne, obieg i retencje wody, komunikacje, nasadzenia, budowle i inne struktury. Dokładny zakres zawsze jest do uzgodnienia, zależnie od potrzeb klienta.

Dodatkowo możemy przygotować także projekt wykonawczy, zapewnić nadzór ekip wykonawczych lub wykonać realizacje projektu, na terenie całego kraju.

INDYWIDUALNE

Konsultacje

Proponujemy także jednodniowe konsultacje, czyli przyjazd na dany teren, rozmowę na której odpowiemy na pytania, zaproponujemy kierunek działania czy konkretne rozwiązania. Po takiej wizycie powstać może wstępny szkic projektu do dalszego, samodzielnego opracowania.

© 2024 Fundacja Truskawkowe Pola