Zespół Fundacji Truskawkowe Pola

Jacek Winckiewicz

Tylko wtedy jesteśmy prawdziwie bezpieczni, gdy możemy spojrzeć przez okno w kuchni i zobaczyć jak rośnie nasze jedzenie i pracujących nieopodal przyjaciół Bill Mollison

Założyciel osady i Fundacji Truskawkowe Pola. W przerwach w organizowaniu osady oraz życia sobie i swojej rodzinie prowadzi małą firmę zajmującą się projektowaniem. Mąż, ojciec dwójki synów.
Pomysł założenia ekowioski był wynikiem potrzeby działania w obliczu niepokojących zmian na Ziemi oraz pasji do permakultury, budownictwa naturalnego i świadomości, że razem można zajść dalej. Marzy, by Truskawkowe Pola wspaniale się rozwijały, tworząc stabilną, samowystarczalną społeczność, by dawały przykład i szerzyły wiedzę o życiu w harmonii z naturą.

Karolina Grzanka

Sadząc drzewa, siejemy nasiona pokoju oraz nasiona nadziei – Wangari Maathai

Od lat interesuje się tematyką zrównoważonego rozwoju, ostatnio szczególnie skupiając się na mitygacji oraz adaptacji do zmian klimatu. Marzy jej się stworzenie własnego permakulturowego siedliska. Fascynują ją również tematy związane z alternatywnymi modelami rozwoju, budowaniem pokoju, wrażliwością na konflikt, wzmacnianiem pozycji kobiet oraz wykorzystaniem metod partycypacyjnych.

Krzysztof Buchwald

Pierwotnie, jako ludzie byliśmy szczęśliwymi istotami, lecz wymyśliliśmy trudny świat do przeżycia, a teraz próbujemy się z niego wydostać.
Masanobu Fukuoka

Zawodowo budowniczy, ​​zwolennik nauki przez praktykę. Od zawsze szukający alternatywy dla współczesnego życia z fascynacją spogląda w technologie i rozwiązania tworzone przez wieki, adaptowane dla obecnych czasów. Sercem bliski ideom permakultury, samowystarczalności mieszkaniowej, żywieniowej i energetycznej, rozwoju fizycznego i duchowego. Współtwórca projektu ekoosady Truskawkowe Pola jako ostoi i miejsca, w którym idee znajdują swoje zastosowanie w praktyce, gdzie można tego doświadczyć.

Mateusz Frankowski

Drzewo nie smagane wichrem, rzadko kiedy wyrasta silne i zdrowe – Seneka Młodszy

Od lat pracownik w ogrodzie zoologicznymi. Zakochany nie tylko w zwierzętach ale i roślinach, szuka nowej jakości kontaktu z przyrodą na Truskawkowych Polach. Zainspirowany książkami oraz kursem z projektowania permakulturowego marzy o wielowymiarowej równowadze wokół siebie. ,,Cichy marzyciel” wierzący, iż każdy może odnależć taką równowagę.

Julia Kopycka

Terapeutka i trenerka młodzieżowa, na co dzień pracuje w poradni uzależnień.
Interesuje się fitoterapią i kuchnią pięciu przemian.

Bliskie jej są idee wspólnotowe oraz działania w ramach projektów wolontariackich. Dzięki Fundacji chciałaby uczyć się o permakulturze podczas działań dla i wraz ze społecznością lokalną pośród natury i w imię szeroko pojętej ekologii.

Marcelina Haremza

Jedynym wycinkiem wszechświata, który na pewno możesz poprawić, jesteś Ty sam. – Aldous Huxley

Wielka zwolenniczka idei kooperatywizmu, permakultury i tworzenia RWS’ów. Zawodowo zajmuje się projektowaniem ogrodów przydomowych, tworzonych w zgodzie z zasadami projektowania permakulturowego, doradztwem w zakresie integrowanej ochrony roślin (z naciskiem na działania prewencyjne i metody biologiczne).. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch wspaniałych edukowanych domowo dziewczynek. Zaangażowana działaczka Poznańskiej Kooperatywy Spożywczej, gdzie m.in. koordynuję działania Grupy Ogrodowej. Autorka bloga “Ogrodowa Alternatywa”.  

Ewa Karpiński

Zaprzyjaźniona i wspierająca osadę Truskawkowe Pola od początku jej istnienia. Od 8 lat współtworzy siedlisko permakulturowe Złoty Klon w okolicach Janowca nad Wisła. Zainteresowana permakulturą oraz suwerennością żywnościową od prawie 15 lat, kiedy w czasach mieszkania na Florydzie wspólnie z grupą znajomych uczestniczyła w zakładaniu oraz prowadzeniu kooperatywy spożywczej i ogrodu permakulturowego, z którego korzystali wszyscy uczestnicy kooperatywy. W życiu prywatnym, żona, matka dwóch synów uczących się w edukacji domowej. Ogrodniczka, prowadzi eksperymenty w swoim permakulturowym ogrodzie oraz walipini. Związana również z Lipskim Forum Kobiet, stowarzyszeniem działającym na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn.