Chciałbyś zostać wolontariuszem w osadzie Truskawkowe Pola?

Jeśli chciałabyś lub chciałbyś nauczyć się czegoś praktycznie poprzez swoją pracę o permakulturowych rozwiązaniach lub budownictwie naturalnym, a jednocześnie zrobić coś dobrego i przyczynić się do rozwoju naszej osady – serdecznie zapraszamy!

Możliwości pracy wolontariackiej jest wiele: pomoc przy pracy z roślinami, zwierzętami, z glebą, przy rozbudowie infrastruktury osady, warsztatach, a w przyszłości również i projektach współpracy ze społecznością lokalną. Wraz z rozwojem działalności fundacji być może pojawią się również i możliwości wolontariatu online.

Liczymy na to, że jeszcze w tym roku uda nam się gościć wolontariuszy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności i jesteśmy otwarci na inne programy współpracy. Zapraszamy także indywidualnych wolontariuszy niezależnych. Prosimy jednak o kontakt i ustalenie z nami szczegółów przed przyjazdem.

W chwili obecnej nie posiadamy jeszcze solidnej, całorocznej bazy noclegowej, którą moglibyśmy udostępnić wolontariuszom. Chcielibyśmy stworzyć taką w przyszłości. W cieplejszych okresach roku jest jednak na przestrzeni osady sporo miejsc, w których można rozłożyć namioty lub hamak, jest mały drewniany domek. Jest dostęp do kuchni letniej, toalety kompostowej i prysznica solarnego. Niestety, obecnie nie jesteśmy jeszcze w stanie zagwarantować indywidualnym wolontariuszom pełnego wyżywienia.
Przy długotrwałej współpracy wolontariuszom oferujemy pisemną umowę wolontarystyczną.