Wolontariat - Europejski Korpus Solidarności

Jesteśmy w trakcie starań o to, aby nasza Fundacja jeszcze w tym roku dołączyła do projektu Europejskiego Korpusu Solidarności (EKS), finansowanego przez Komisję Europejską. O przebiegu procesu i rekrutacji wolontariuszy będziemy na bieżąco informować na naszej stronie i w mediach społecznych.
W ramach tego projektu będziemy mogli gościć u siebie wolontariuszy krajowych i zagranicznych w wieku od 18 do 30 lat, którzy są gotowi podjąć się pracy wolontariackiej na terenie eko-wioski Truskawkowe Pola przez okres od 2 do 12 miesięcy. W pierwszym okresie trwania projektu wolontariusze będą działać przy rozwoju infrastruktury Fundacji oraz eko-wioski, pomagając przy konstrukcji budowli i struktur przy użyciu materiałów naturalnych i technik zrównoważonego budownictwa, a także przy pracach z roślinami, glebą i zwierzętami, tworzących wspierające się systemy permakulturowe.

Projekt zapewnia wolontariuszom refundację kosztów podróży, pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia i transportu, ubezpieczenie oraz kieszonkowe. Ponadto, organizacja goszcząca zapewnia wszystkie niezbędne materiały do pracy, opiekę i wsparcie mentora oraz wsparcie w nauce języka polskiego.
Osoby zainteresowane pracą w charakterze wolontariusza mogą już zarejestrować się w bazie Europejskigo Korpusu Solidarności