Odwiedź nas

Chcesz nas poznać, porozmawiać, zobaczyć co i jak budujemy? Co tutaj już żyje i rośnie a co dopiero jest w planach? A może chcesz włączyć się w jakieś działania, pomóc i przy okazji czegoś się nauczyć? Napisz, umówimy się na jakiś termin.

Nie prowadzimy skansenu ani agroturystyki, nie pobieramy żadnych opłat za pobyt. Ale miło będzie, jeśli za poświęcony czas, wiedzę czy posiłek dasz coś od siebie i choćby pozmywasz naczynia 🙂

Jak do nas dojechać?

1) Samochodem niestety najłatwiej. Polecamy trasę od strony miejscowości Dębe – wyjeżdżamy ulicą Starowiejską, cały czas prosto, około kilometra (droga przechodzi w polną), następnie skręcamy w prawo w (oznaczony) skręt w ulicę Huby, znowu kilometr prosto i jesteśmy.

Alternatywnie można próbować od Goraja lub Pianówki, ale zwłaszcza ostatnia opcja jest dla odważnych a warunki zależą od pory roku i aktualnej pogody.

2) Autobusem: z Poznania było bezpośrednie połączenie PKS do wsi Dębe, niestety aktualnie chyba zawieszone. Trzeba szukać połączeń do Czarnkowa.

3) Pociągiem: trwają prace nad przywróceniem połączenia kolejowego do Czarnkowa, chwilowo da się dojechać tylko do Wronek lub Obornik.
Raz do roku z Poznania jedzie do nas pociąg turystyczny “Szwajcaria Czarnkowska”, który swoją nazwę wziął właśnie od turystycznej nazwy naszej okolicy.

4) Rowerem lub pieszo: przez naszą okolicę (a nawet pod naszymi oknami) przebiega kilka szlaków turystycznych i tras rowerowych. Fajną opcją może być dojazd rowerem z Wronek przez Puszczę Notecką (niecałe 30km). Pieszo można dojść atrakcyjnymi szlakami leśnymi z Goraja, Czarnkowa, Pianówki lub po prostu drogą polną i leśną z Dębe (gdzie pewnie najłatwiej dojechać autostopem).